sobota, 14 září 2019 19:19

Turnaj přípravek na Palmovce

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Krásné počasí nás přivítalo na Palmovce. 12+1 hráčů mělo téměř optimální podmínky pro to ukázat, jak jsou připravení z předsezónního kempu. Je třeba říct, že úroveň soupeřů nebyla až na Kladno příliš vysoká, nicméně jsem spokojený s předvedenou hrou. První zápas jsme odehráli proti silnému soupeři z Kladna, jehož lepší část nás na úvod prověřila a to doslova. 

V bráně si zachytal Marek Trajer, jinak skvěle hrající v poli, a nutno říct, že tento zápas nás všechny nezastihl v optimální pohodě. Trápili jsme se jak s rozehrávkou tak se zakončení. Důraz nám chyběl jak před soupeřovou tak hlavně naší bránou, přestože hráči věděli, že Marek nemůže chytit vše. Projevily se zde chyby, které si sice říkáme často, ale stále nás provázejí. Nesmyslné kličkování před vlastním brankářem, předržování míčku, neochota vracet se zpět se soupeřem a důraz. Během tohoto zápasu a hlavně o přestávce jsme si museli několik věcí vysvětlit a poté to byl již naprosto jiný tým. Tým, který maká, nenechá střílet a dorážet soupeře před naší bránou, dovolí si kombinaci, přihrávky jdou do běhu a zároveň se nebojí střílet a trefovat zařízení:-). Další 2 zápasy tedy již proběhly v naší režii, kdy nám soupeř dal dostatek času a prostoru pro lepší kombinaci a my toho náležitě využili. 

Co se mi osobně líbilo? Střídání 4 lajn, což není uplně typické pro hru 3+1, ale tento mírný risk se nám nakonec vyplatil/s ohledem na ubývající síly soupeřů/, zlepšená kombinační hra, kterou očekávám především od vůdců tohoto týmu tedy ročníku 09, oba brankáři a nakonec se mi líbila hra beků. Hráči, kteří mají  za sebou odehranou první sezonu, ukázali, že budou přínosem pro tým:-)

Kde vidím problém? Nasazení hráčů od první vteřiny prvního zápasu - tedy určitá laxnost a bohorovnost, která přispěla k tomu, že se první zápas nepovedl. Dále u některých hráčů pohled dolů na svoji hokejku - tady budeme muset zapracovat na lepší technice držení míče.

Poslední věc, která byla v určitých momentech dobrá a zároveň občas špatná, je schopnost hrát komplexně, tedy využívat všech hráčů, kteří jsou na hřišti.

Hra ve 12 hráčích v tomto formátu může být riskantní s ohledem na celkové tempo týmu, proto jsem se snažil přesvědčit hráče, abychom střídali v kratších intervalech. Myslím, že jakmile to všichni pochopili jako možnou výhodu, začali všichni makat. Takto si představuji, že by hra měla vypadat.

Ať žije REBEL

Martin

Číst 363 krát

Články

Novinky

Nejbližší akce

Go to top